Разлика помеѓу преработките на „Стадион Ѓорче Петров“

с
→‎top: Јазично подобрување, replaced: капацитет → сместивост (2)
с (→‎top: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Скопje → Скопје (2))
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: капацитет → сместивост (2))
 
име = Стадион Ѓорче Петров|
слика = |
капацитетсместивост = 3.000 |
локација = [[Скопје]], [[Република Македонија|Македонија]]||
сопственик = [[ФК Македонија Ѓорче Петров 1932]]|
}}
 
'''Стадионот Ѓорче Петров''' е стадион кој се наоѓа во [[Скопје]], [[Република Македонија]]. Моментално на него настапува екипата на [[ФК Македонија Ѓорче Петров 1932]]. Стадионот има капацитетсместивост од 3.000 седишта.
 
{{DEFAULTSORT:Ѓорче Петров}}