Спортска Сала Јасмин: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Јазично подобрување, replaced: капацитет → сместивост (2)
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: капацитет → сместивост (2))
| поранешни_имиња =
| играат = [[КК Фени Индустри]] <br> [[ГРК Кавадарци]]
| капацитетсместивост = 1,800
| димензии =
| табла =
}}
 
'''Спортска Сала Јасмин''' е спортска сала во [[Кавадарци]], [[Македонија]] и има капацитетсместивост од 1,800 гледачи.
 
Салата најмногу се користи за натпреварите на [[КК Фени Индустри]].<ref>http://www.kkfeni.com/Galerija/Sala%20Jasmin/index.html</ref>