12 (број): Разлика помеѓу преработките

Одземени 22 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Делители на бројот 12 се-1, 2, 3, 4, 6 и самиот број 12
 
Содржатели на бројот дванаесет се сите броеви кои го содржат истиот број во себе и кога ке бидат поделени со бројотистиот, резултатот ке изнесува цел број.
 
Едни од содржателите на 12 се