Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Молдавија“

→‎Други знамиња: Flag of Sfatul Tarii obverse.svg
(→‎Други знамиња: National flag of the Moldovan Democratic Republic.svg)
(→‎Други знамиња: Flag of Sfatul Tarii obverse.svg)
 
Image:Drapel_verso.png|[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]Позадина на знамето на Молдавија 1990 - 2010
Image:National flag of the Moldovan Democratic Republic.svg|[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]Знаме на Молдавија од 1917
Image:Flag of Sfatul Tarii obverse.svg|[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]Знаме на молдавскиот конгрес
Image:Flag of the Moldavian Soviet Socialist Republic.svg|[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]Знаме на Молдавска ССР
</gallery>
193

уредувања