Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Молдавија“

→‎Други знамиња: National flag of the Moldovan Democratic Republic.svg
(Замена на Image:Flag_of_Moldavian_SSR.svg со Image:Flag_of_the_Moldavian_Soviet_Socialist_Republic.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing na)
(→‎Други знамиња: National flag of the Moldovan Democratic Republic.svg)
Image:Flag of Moldova, reverse.svg|Позадина на знамето, 2010 -
Image:Drapel_verso.png|[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]Позадина на знамето на Молдавија 1990 - 2010
Image:FlagNational flag of the MoldavianMoldovan Democratic Republic.svg|[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]Знаме на Молдавија од 1917
Image:Flag of Sfatul Tarii.svg|[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]Знаме на молдавскиот конгрес
Image:Flag of the Moldavian Soviet Socialist Republic.svg|[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]Знаме на Молдавска ССР
189

уредувања