Разлика помеѓу преработките на „Маџир Маало“

Додадени 283 бајти ,  пред 1 месец
с
Познати личности во маџир маало
с (Познати личности во маџир маало)
 
Сега Маџир маало е современа населба која сѐ уште чека урбанистички план од страна на град Скопје и општина центар. Некои куќи се под заштита на градот како културни знаменитости и не е дозволено нивно рушење и преправање на првобитниот изглед. Со урбанизацијата се предвидува градење на ниски згради.
 
Еден од познатите личности во Маџир Маало е Чампур по друго име познат како "Ѓоко Шприц" или "Инспектор Чампурка", тој е обезбедување во Сендвичарата Вили.
 
 
 
34

уредувања