Разлика помеѓу преработките на „ОУ „Љубен Лапе“ - Аеродром“

с
Пополнување на категоријата познати личности кои учеле во ова училиште. Пополнето според вистински податоци.
с (Корекција на химната на училиштето)
Ознаки: Нагледно уредување Рачно отповикување
с (Пополнување на категоријата познати личности кои учеле во ова училиште. Пополнето според вистински податоци.)
==Освоени награди==
== Познати личности кои учеле во ова училиште: ==
'''Иван Ременски''' - Иван е еден од најпознатите тепачи кои учеле во ова училиште, тој во 2017 година се спротистави на целата виша генерација и дојде до жестока туча во училницата по географија. Публиката гледаше како 20 души скокаат врз Иван но после разбивањето на тепачката Иван беше како ништо да не се случило. Има повеќе инциденти од темата сексуално насилство од страна на Иван, така што тој го искажуваше својот бес и нервоза врз понежниот пол така што ги тепаше. Во рок од 2 години Иван имаше истепано над 5 девојки. Во 2018 година Иван испровоциран од своите соученици одлучи да ја скрши вратата од спортската сала со една клоца, шах мат, при што во изјавата која ја поднесе кон класниот раководител тој тврдеше дека не ја скршил вратата туку дека предходно била скршена. Иван низ своето образование во основното училиште Љубен Лапе имал над 10 тепачки со Ѓ.К. за среќа ни една од овие тепачки не завршиле фатално. Еден ден додека правеше тест по информатика доби не надејна агресија и нервозно стана од својот стол мавајќи му бокс на својот соученик "Ванчо". Иван исто така имал и помали тепачки со своите соученици но завршиле брзо и нема многу детаљи за нив. Иван бил цел на пранкстерски активности од неговите соученици кои му предизвикувале агресија и изнемоштеност. Иван при жестока борба со Ванчо ги искина завесите во просторија број 23 "Хемија" и за негова несреќа во истиот момент професорката влезе на час изреволтирана и го избрка од час. Целта на Иван не беше да се образова, туку беше да искаже доминантност и да потврди дека тој е вистинскиот алфа мажјак.
 
== Познати личности кои предавале во ова училиште ==
 
== Наводи ==
{{наводи}}
34

уредувања