Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска репрезентација на Црна Гора“

с
→‎top: Правописна исправка на датум, replaced: 7 Јуни → 7 јуни
с
с (→‎top: Правописна исправка на датум, replaced: 7 Јуни → 7 јуни)
 
'''Фудбалска репрезентација на Црна Гора''' ({{lang-cg|''Fudbalska reprezentacija Crne Gore'', Фудбалска репрезентација Црне Горе}}) ја претставува [[Црна Гора]] во [[Фудбал|фудбал]] и е контролирана од [[Фудбалска Федерација на Црна Гора|Фудбалската Федерација на Црна гора]]. Своите наптревари ги игра на градскот стадион во Подгорица и нивен тренер е [[Бранко Брновиќ]].
 
Настапи и голови до 7 Јунијуни 2013.<ref>[http://fscg.co.me/20081104134/Selekcije/arhiva.html Statistics Page of Football Association of Montengro]</ref>
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" style="text-align:left; font-size:100%; width:100%;"
|- style="background:#d4071a;"