Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Ѓорѓи“ - Бапчор“

с
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз|)
 
[[Категорија:Бапчор]]
[[Категорија:Цркви во Костурската епархија|Георги, Бапчор]]
[[Категорија:Споменици на културата во ЕгејскаКостур Македонија(општина)]]