Разлика помеѓу преработките на „Галилеја“

Нема измена во големината ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Историја: Правописна исправка, replaced: превзе → презе)
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
[[Слика:Localització de Neixer.svg|десно|мини|300п|Местоположба на Галилеја во Израел]]
[[Слика:SeaOfGalilee-2005.jpg|десно|мини|300п|Галилејско езероЕзеро]]
[[Слика:Galilee Sephoris Carmel.jpg|десно|мини|300п|Поглед од Сефорис кон ридот Кармел, Галилеја]]
[[Слика:GalileeRoshPina.JPG|300п|мини]]