Разлика помеѓу преработките на „Торквато Тасо“

Нема измена во големината ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Папска држава → Папска Држава
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Папска држава → Папска Држава)
 
| birth_place = [[Соренто]], [[Кралство Наполи]]
| death_date = {{death date and age|1595|4|25|1544|3|11|df=y}}
| death_place = [[Рим]], [[Папска државаДржава]]
| occupation = поет
| genre = епска поезија, лирска поезија