Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: временска зона → часовен појас
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на историјата → историја-никулец using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: временска зона → часовен појас)
| Густина = 94.5/км<sup>2</sup>
| парична единица =
| временскачасовен зонапојас = UTC+1
| година_старт =
| година_крај =