Разлика помеѓу преработките на „Куаутемок Бланко“

Додадени 393 бајти ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
==Репрезентативна кариера==
Бланко ја претставувал [[Фудбалска репрезентација на Мексико|мексиканската репрезентација]] од 1995 до 2010 година (со посебен настап во 2014 година). Тој забележал вкупно 120 настапи и постигнал 39 погодоци за Мексико, со што претставува трет најдобар стрелец за својата земја.
 
==Политичка кариера==
{{Infobox Officeholder
|name = Куаутемок Бланко
|image = Cuauhtemoc Blanco 2.jpg
|office = [[Гувернер на Морелос]]
|term_start = [[1 октомври]] [[2018]]
|term_end =
|predecessor = [[Грасо Рамирес]]
|party = [[Партија за социјална средба|ПСС]]
}}
 
== Наводи ==