Разлика помеѓу преработките на „Саса (растение)“

Одземени 4 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Видови: Јазична исправка, replaced: делимич → делум
с (Правописна исправка, replaced: цм → см using AWB)
с (→‎Видови: Јазична исправка, replaced: делимич → делум)
| ''A.apennina'' || 15 cm || розова, сина, бела || март
|-
| ''A.baldensis'' || 15 cm || бела, делимичноделумно розова || од мај до јуни
|-
| ''А.blanda'' || 15 cm || сина || од јануари до март