Систематика: Разлика помеѓу преработките

Одземени 28 бајти ,  пред 16 години
Бришење на непотребниот шаблон ,,Таксономија"
Нема опис на уредувањето
(Бришење на непотребниот шаблон ,,Таксономија")
----
4. '''''Фенетика'''''- Претставува процес со кој таксоните се собрани заедно врз база на нивните сличности и разлики.
 
{{Таксономија}}
 
[[Категорија:Систематика]]