Илиенворт: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Местоположба: Правописна исправка, replaced: влива → влева
(нс)
Ознака: Изворно уредување 2017
 
с (→‎Местоположба: Правописна исправка, replaced: влива → влева)
Близината на [[Елба]] и [[Северно Море|Северното Море]] носи опасност од плимни поплави, бидејќи максималната височина е -1 метар.
 
Реката [[Медем (река)|Медем]] извира во местото Илиенворт и во нејзе се вливавлева [[Емелке]].
 
=== Општински единици ===