Википедија:ОХКР: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Предлошки: Тековен назив, replaced: шаблон → предлошка
с (→‎Фази на проектот: Правописна исправка, replaced: сеуште → сè уште)
с (→‎Предлошки: Тековен назив, replaced: шаблон → предлошка)
*'''{{tl|никулец}}''' – статиија никулец - се додава на крајот од статија никулец.
*'''{{tl|ОХКР}}''' – ознака дека статијата е дел од проектот - се додава во страницата на разговор на соодветната статија.
*'''{{tl|Корисник ОХКР}}''' – шаблонпредлошка за учесници во проектот, секој корисник член на проектот ја додава на својата корисничка страница.
 
[[Категорија:ВикиПроект ОХКР| ]]