Орман (Петричко): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 13 години
сНема опис на уредувањето
 
== Географиja и местоположба ==
Селото се наоѓа во југо-источнитејугоисточните падини на планината [[Огражден]]. Во близина тече реката [[Струмичка река Струмица|Струмица]].
 
== Историja ==