Разлика помеѓу преработките на „Витамин Е“

Додадени 926 бајти ,  пред 1 месец
нема опис на уредувањето
с (Робот: Преместване на 1 междуезикови препратки към Уикиданни, в d:q141180.)
 
[[Податотека:RRR alpha-tocopherol.png|thumb|250px|Структурната формула на токоферолот]]
 
'''Витаминот Е''' (токоферол) е откриен во 1922&nbsp;г.<ref>[http://www.rsi-mk.com/16288.aspx Kaпсули со витамин E-100]</ref> и е комплексно име за осум [[антиоксиданс]]и: четири токофероли (α-, β-, γ-, δ-) и четири токотриеноли (α-, β-, γ-, δ-). Единствената форма која што активно се задржува во човечкото тело е α-токоферол. Тој е растворилив во масти и почесто може да се најде во растителните продукти, отколку во продуктите од животинско потекло. Витаминот Е има важна улога во [[метаболизам|метаболизмот]]: се нарекува и „витамин на убавината“, бидејќи ги поттикнува бројните хемиски реакции во организмот, кои ја подобруваат состојбата на кожата. Тој е јак антиоксиданс и има позитивен ефект на сите типови на кожа. Витаминот Е првпат беше откриен во 1922 година од страна на научниците Еванс и Бишоп како непозната Б компонента потребна за размножување на женски стаорци. Студијата беше веднаш објавена, а првично супстанцијата беше насловена како „Причина Х“ и „Причина против неплодност“, а подоцна Еванс доброволно се пријави доброволно да го усвои буквата Е за тоа - по неодамнешното откритие.<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://sw.healthy-food-near-me.com/vitamin-e/|title=Vitamin E|last=Snow|first=Val|date=2021-03-12|work=Healthy Food Near Me|language=sw|accessdate=2021-03-25}}</ref>
 
== Улога ==
Анонимен корисник