Разлика помеѓу преработките на „Иван IV (Русија)“

Нема измена во големината ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Московското кнежевство → Московското Кнежевство
с (→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}})
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Московското кнежевство → Московското Кнежевство)
 
 
[[Категорија:Руски цареви]]
[[Категорија:Монарси на Московското кнежевствоКнежевство]]
[[Категорија:Династија Рурикович]]
[[Категорија:Руриковичи]]