Лазо Каровски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 119 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Библиографија: Правописна исправка, replaced: Превзе → Презе)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Македонски писатели]]
[[Категорија:Починати во Скопје]]
[[Категорија:Апсолвенти на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“]]