Разлика помеѓу преработките на „Машка кошаркарска репрезентација на Швајцарија“

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: националниот тим → репрезентацијата
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: националниот тим → репрезентацијата)
}}
 
'''Машката кошаркарска репрезентација на [[Швајцарија]]''' е националниот тимрепрезентацијата кој ја претставува државата на меѓународните турнири. Швајцарија е член на [[ФИБА Европа]], нема учества на светските турнири, има две учества на олимписките турнири и има пет учества на Евробаскетот.
 
==Состав==