Бени (река): Разлика помеѓу преработките

Одземен 61 бајт ,  пред 1 година
с
→‎Поврзано: Отстранета непотребна категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Особености: Јазична исправка, replaced: == Карактеристики == → == Особености ==)
с (→‎Поврзано: Отстранета непотребна категорија)
 
[[Категорија:Реки во Боливија]]
[[Категорија:Реки по азбучен ред]]