Јусуп Абдусаломов: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Правописна исправка, replaced:  kg →  кг
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: веб страната → мрежната страница)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced:  kg →  кг)
{{MedalSilver | [[Летни олимписки игри - 2008|2008 Пекинг]] | [[Борење на летните олимписки игри - 2008|слободен стил до 84kg]]}}
{{MedalBottom}}
'''Јусуп Абдусаломов''' (роден на {{роден на|8|ноември|1977}}) е [[таџикистан]]ски [[борење|борач]] кој на [[Летни олимписки игри - 2008|Летните олимписки игри - 2008]] одржани во [[Пекинг]] го освои сребрениот медал во дисциплината слободен стил до 84 kgкг.
 
== Надворешни врски ==