Гаутама Буда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 75 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: като → како)
с (→‎top: Додадена категорија)
[[Категорија:Индиски филозофи]]
[[Категорија:Починати во непозната година]]
[[Категорија:Непозната година на раѓање]]