Венцел I (војвода од Саксонија-Витенберг): Разлика помеѓу преработките

с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
{{s-ttl|title = [[Изборно Кнежевство Саксонија|Изборен кнез на Саксонија]] |years = 1370–1388 |}}
{{s-aft|after = [[Рудолф III (војвода од Саксонија-Витенберг)|Рудолф III]] }}
{{s-bef|before = [[Магнус II (војвода од Брауншвајг-Линебург)|Магнус II ]] |}}
{{s-ttl|title = [[Кнежество Линебург|Кнез од Линебург]]|regent1=неговиот внук Албрехт |years1=1370–1385|years = 1370–1388 |}}
{{s-aft|after = [[Бернард I (војвода од Брауншвајг-Линебург)|Бернард I]] и <br />[[Хајнрих I (војвода од Брауншвајг-Линебург)|Хајнрих I]] }}
[[Категорија:Војводи на Брауншвајг-Линебург]]
[[Категорија:Аскани]]
[[Категорија:Непозната година на раѓање]]