Бозоклу Мустафа-паша: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Наводи: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Капудан-паши]]
[[Категорија:Родени во 1638 година]]
[[Категорија:Непозната година на раѓање]]