Претседател на Македонија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
|insigniacaption = [[Грб на Претседателот на Република Македонија|Грб на Претседателот<br>на Македонија]]
|imagesize = 165px
|image = Pentarovski2019President Pendarovski (48314466596).jpg
|incumbent = [[Стево Пендаровски]]
|incumbentsince = 12 мај 2019
Анонимен корисник