Уве Зелер: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Трофеи: Јазично подобрување, replaced: Индивидуални → Поединечни
с (→‎Клупска кариера: Јазична исправка, replaced: центимет → сантимет)
с (→‎Трофеи: Јазично подобрување, replaced: Индивидуални → Поединечни)
* [[Куп на Германија во фудбал|Куп на Германија]]: 1962/63
 
'''Поединечни'''
'''Индивидуални'''
* Фудбалер на годината во Германија: 1960, 1964, 1970
* Најдобар стрелец [[Бундеслига Германија во фудбал|Бундеслига]]: 1963/64