Разлика помеѓу преработките на „Папа Адријан I“

Мала промена
(Мала промена)
(Мала промена)
 
Епитафот на папата Адријан, во [[Базилика Свети Петар|базиликата Свети Петар]] го напишал [[Алкуин]].
 
== Надворешни врски ==
*[http://www.ccel.org//fathers/NPNF2-14/7nice2/session2.htm Делумно писмо на папатаАдријан од втората сесија на Седмиот вселенски собор]
 
{{Папи}}