Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Одземени 26 бајти ,  пред 12 години
јк
(Дополнување на статијата наменета за Пердика I)
(јк)
|before = [[Тирима]]
|after = [[Аргеј I]]
|yearsјјх
|years = 700–678}}
{{end box}}
 
 
{{Никулец-Античка Македонија}}
Анонимен корисник