Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Инфокутија Драмско дело/doc“

с
Тековен назив, replaced: шаблон → предлошка
с (→‎Употреба: Јазична исправка, replaced: шаблонов → предлошкава)
с (Тековен назив, replaced: шаблон → предлошка)
 
За да ја употребите предлошкава, ископирајте го следниов код и пополнете ги информациите што сакате да ги ставите. Нема потреба да ги бришете ставките што не ви се потребни. Сите полиња се незадолжителни.
 
==Празна предлошка==
==Празен шаблон==
 
<pre style="overflow:auto;">