Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Bjankuloski06“

(→‎Не викајте ме Торбеш: ново заглавие)
Исто така, во статијата во предмет на википодатоци ако можеш да смениш во Југоисточна Европа. Мене не ми дава. [[User:Andrew012p|Andrew012p]] <small>([[User talk:Andrew012p|разговор]])</small> 21:16, 12 март 2021 (CET)
:{{одговор|Andrew012p}} {{готово}} Сменето. --[[Корисник:Bjankuloski06|Б. Јанкулоски]] <small>([[Разговор со корисник:Bjankuloski06|разговор]])</small> 04:12, 13 март 2021 (CET)
 
== Не викајте ме Торбеш ==
 
Здраво! Дали има можност на mk-wikisource да ја ставите песната на македонскиот поет [[Саме Лимани - Жарноски]] — [[Не викајте ме Торбеш – Саме Лимани - Жарноски|„Не викајте ме Торбеш“]]? Целата верзија ја има на [https://documents-mk.blogspot.com/2010/12/blog-post_20.html [1<nowiki>]</nowiki>], a има и видео рецитал на [https://www.youtube.com/watch?v=1TpYsdiHdU8 [2<nowiki>]</nowiki>]. Поздрав, --[[User:Горец|Горец]] <small>([[User talk:Горец|разговор]])</small> 00:44, 16 март 2021 (CET)
190

уредувања