Разлика помеѓу преработките на „Вроцлав“

Одземени 6 бајти ,  пред 8 месеци
Замена на Image:Wroclaw_horizontal_flag.svg со Image:POL_Wrocław_flag.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing names of file set) · Similar to
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
(Замена на Image:Wroclaw_horizontal_flag.svg со Image:POL_Wrocław_flag.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing names of file set) · Similar to)
|imagesize = 250px
|image_caption =
|image_flag = WroclawPOL horizontalWrocław flag.svg
|image_shield = Herb_wroclaw.svg
|pushpin_map = Полска