Разлика помеѓу преработките на „Бенгалски календар“

Нема измена во големината ,  пред 3 месеци
с
нема опис на уредувањето
с (→‎Литература: clean up, removed: |ref=harv using AWB)
с
 
! Годишно време
! style="background: #ccccff;" |Месец<br /><small>([[грегоријански календар|грегоријански]])</small>
! style="background: #ffdb99;" | Месец<br/><small>([[санскрит]], хиндуистички<br />[[викрамвикрамска самватера|викрамски]] месечев)</small>
|-
|бојшак