Информатика: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Полиња на информатиката: Јазично подобрување, replaced: Датотек → Податотек
сНема опис на уредувањето
с (→‎Полиња на информатиката: Јазично подобрување, replaced: Датотек → Податотек)
** E.3 [[Енкрипција на податоци]]
** E.4 [[Кодирање]] и [[Информациона теорија]] (H.1.1)
** E.5 [[ДатотекиПодатотеки]] (D.4.3, F.2.2, H.2)
* F. [[Теорија на сметање]]
** F.1 Сметање од апстрактни уреди