Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Одземени 8 бајти ,  пред 1 година
с
Форматна исправка, replaced: [[км<sup>2</sup>]] → км<sup>2</sup>
[проверена преработка][проверена преработка]
(#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE)
с (Форматна исправка, replaced: [[км<sup>2</sup>]] → км<sup>2</sup>)
| [[Федерални окрузи во Русија|Округ]]: || [[Централен федерален округ|Централен]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Површина]]: || 29 800 [[км<sup>2</sup>]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Население]]: || 1 235 091''<small>( 2002)</small>''
|}
 
'''Курска област''' ([[руски]]:Ку́рская о́бласть) е федерална област во [[Русија]]. Административен центар е градот [[Курск]]. Има население од {{ru-census|p2010=1,127,081}}.
 
{{Ризница-врска|Kursk Oblast}}
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Курска област]]