Васил Василев: Разлика помеѓу преработките

Додадени 83 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Дејци на ВМРО]]
[[Категорија:Бугарски политичари од Македонија]]
[[Категорија:Македонски преселници во Варна]]