Разлика помеѓу преработките на „Динчо Вретенаров“

Додадени 85 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: бил македонски револуционер → — македонски револуционер)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Вретенаров, Динчо}}
[[Категорија:Дејци на ВМРО]]
[[Категорија:Македонски преселници во Петрич]]