Разлика помеѓу преработките на „Анастас Јанков“

Додадени 85 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎Наводи: Додадена категорија
с (→‎Животопис: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Рa → Ра)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Дејци на ВМОК]]
[[Категорија:Бугарски офицери од Македонија]]
[[Категорија:Македонски преселници во Софија]]