Разлика помеѓу преработките на „Христо Саракинов“

Додадени 85 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎Извори: Додадена категорија
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: бил македонски револуционер → — македонски револуционер)
с (→‎Извори: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Дејци на ВМОК|Саракинов, Христо]]
[[Категорија:Бугарски офицери од Македонија]]
[[Категорија:Македонски преселници во Софија]]