Коста Шахов: Разлика помеѓу преработките

Додадени 85 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
с (→‎Учество во македонското националноослободително движење: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: вo → во)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:Дејци на ВМОК]]
[[Категорија:Апсолвенти на Софискиот универзитет]]
[[Категорија:Македонски преселници во Софија]]