Персиско писмо: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Други знаци: Јазична исправка, replaced: ортографск → правописн
с (Замена со македонско име на предлошката, replaced: {{IPA| → {{МФА| (49))
с (→‎Други знаци: Јазична исправка, replaced: ортографск → правописн)
=== Други знаци ===
 
Следниве не се букви, туку разни ортографскиправописни облици на буквите, и во случајот на {{Semxlit|лам алеф}}, лигатура.
 
{| class="wikitable"