Разлика помеѓу преработките на „Агнија Кузњецова“

с
Правописна исправка, replaced: сеуште → сè уште
с (Правописна исправка, replaced: сеуште → сè уште)
 
{{Infobox person|name=Агнија Кузњецова|image=Кузнецова Агния.jpg|caption=Агнија Кузњецова во улога на премиерата на
„ Блиску“ во 2010|birth_name=Агнија Евгеневна Кузњецова|birth_date={{Birth date and age|1985|7|15|df=yes}}|birth_place=[[Новосибирск]], [[РСФСР]], [[СССР]]|occupation=глумица|spouse={{marriage|Максим Петров|2015}}|years active=2005–сеуште активна2005–денес}}
 
'''Агнија Евгеневна Кузнецова''' ({{Lang-ru|Агния Евгеньевна Кузнецова}}; 15 јули 1985) — руска театарска и филмска глумица.<ref>[http://www.peoples.ru/art/cinema/actor/agnia_kuznetsova PS]</ref> Таа глумела во повеќе од дваесет филмови од 2005 година па навака.
 
{{Биог-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Кузњецова, Агнија}}
[[Категорија:Луѓе од Новосибирск]]