Сантиметар: Разлика помеѓу преработките

Одземени 6 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазично подобрување, replaced: дијаметар → пречник, Дијаметар → Пречник
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: дијаметар → пречник, Дијаметар → Пречник)
}}
 
[[File:Пинг-понг топка дијаметарпречник.png|none|thumb|ДијаметарПречник на топката за пинг-понг е 4 см]]
 
[[милиметар]] << [['''сантиметар]]''' << [[дециметар]] << [[метар]] << [[километар]]
 
==Сантиметарот како тема во уметноста==