Agusta A-129 Mangusta: Разлика помеѓу преработките

Одземени 9 бајти ,  пред 1 година
с
Јазично подобрување, replaced: Дијаметар → Пречник (2)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 19 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q398999 (translate me))
с (Јазично подобрување, replaced: Дијаметар → Пречник (2))
* Должина со [[ротор]]и: 14,50 м
* Височина: 3,90 м
* ДијаметарПречник на HP: 11,90 м
* ДијаметарПречник на OP: 2,50 м
 
- '''Тежини:'''
* '''A 129 Scout''' - предвидена извидувачка верзија, со монтиран нишански уред во оска над носечкиот ротор и топ во носна турела
* '''A 129 Shipborne''' - предложена морнаричка верзија
 
 
{{Agusta хеликоптери}}