Разлика помеѓу преработките на „Системот HACCP“

Одземени 2 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎НАССР принципи: Правописна исправка, replaced: превзе → презе
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: храмбен → хранбен (2))
с (→‎НАССР принципи: Правописна исправка, replaced: превзе → презе)
 
;Принцип 5:
*Воспоставување на корективни акции кога ККТ-ки не се под контрола.
*Акцијата која треба да се превземепреземе при одредени отстапувања е дефинирана како корективна акција.
;Принцип 6:
*Воспоставување на процедури за верификација на НАССР планот.