Разлика помеѓу преработките на „Илко Стефановски“

с
→‎Награди и признанија: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Oк → Ок
с (→‎Награди и признанија: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Oк → Ок)
 
===Награди и признанија===
Добитник е на престижната републичка награда „[[Награда „11 Октомври“|11 OктомвриОктомври]]“ (2006 г.)<ref>{{наведени вести|url=http://star.utrinski.com.mk/?pBroj=2194&stID=77670&pR=3|title=Соопштени добитниците на наградата „11 октомври"|date=2006|publisher=Утрински Весник|language=македонски|accessdate=2011-12-06}}</ref>.
 
===Филмски остварувања===