Ѕверови: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: eо → ео
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: хемисфера → полутопка (4))
с (→‎top: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: eо → ео)
{{Taxobox
| name = Ѕверови
| fossil_range = доцен [[eоценеоцен]] до денес
| image = Cheetah Kruger.jpg
| image_width = 250px