Централна Унгарија: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Округот Пешта: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Aс → Ас (2)
с (Јазична исправка, replaced: Локација на → Местоположба на)
с (→‎Округот Пешта: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Aс → Ас (2))
! Број на <br /><br /> <nowiki></br></nowiki> населби
|-
| Асод
| Aсод
| Асод
| Aсод
| align="right" | 241.41 {{convert|241.41|km2|sqmi|abbr=on}}
| align="right" | 35,451